Jdi na obsah Jdi na menu
 


AZUROVÉ POBŘEŽÍ - ZÁPAD

Cote d´Azur – Azurové pobřeží si uchovává jedinečné kouzlo kraje, které nás uchvátí přírodní krásou. Navštívíme přírodní perly západní části francouzské Riviéry. Prohlédneme si dva ostrovy ze souostroví  Zlaté ostrovy; oba jsou vyhlášené přírodní chráněnou oblastí. Vyjedeme lodí k dlouhým, úzkým a hlubokým fjordy připomínajícím zátokám zakousnutých do vápencových útesů - calanques. Navštívíme nejstarší přímořské středisko Riviery – město Hyéres, které obdivovala také královna Viktorie a Tolstoj.

 

Program:

1. den   Cesta  vlakem: Praha – Vídeň – noční přejezd do Itálie.

2. den   Vlakem: Milano – Ventimiglia – Toulon – Hyéres. Místním MHD busem přejezd na ubytování na úzké šíji  La Capte mezi Hyéres a poloostrovem Giens (apartmán 6 nocí).

3. den   Dopolední prohlídka historického města Hyéres – nejjižnější a nejzápadnější, také nejstarší středisko na Riviéře. Odpoledne koupání v moři.

4. den   Turistika spojená s koupáním na poloostrově Giens – věž La Tour Fondue, vesnička Giens.

5. den   Celodenní výlet lodí na ostrov Porquerolles – turistika a koupání. Ostrov produkuje i vlastní víno. Krásná příroda, nádherné pláže!

6. den   Vlakem z Hyéres do Cassis, busem do města. Prohlídka městečka, nádherná a zajímavá plavba do 8 calanques – fjordy připomínající hluboké zátoky obklopené vápencovými útesy.

7. den   Celodenní výlet lodí na krásný ostrov Port-Cros. Kromě zbytků pevnosti a několika budov u přístavu je zde jinak nedotčená příroda! Fantastická pláž!

8. den   Cesta vlakem: Hyéres – Toulon- Ventimiglia – Milano, noční přejezd do Vídně.

9. den   Přestup ve Vídni, příjezd do Prahy.

 

Jízdenky FIP: ÖBB, FS a SNCF

 

 

              Jízdenku s 50% slevou na průkaz FIP na francouzský úsek

              Menton - Toulon a zpět jsem v roce 2011 koupila za 685 Kč. 

 

Náhledy fotografií ze složky AZUROVÉ POBŘEŽÍ - ZÁPAD