Jdi na obsah Jdi na menu
 


BRETAŇ - DCERA OCEÁNU

 Saint Malo – Mont Saint Michel – plavby po Atlantiku

Bretaň, tajuplná země opředená pověstmi, je nejzápadnější částí Francie. Její přitažlivost spočívá nejen v řadě typických památek zahrnujících starobylá města a vesnice, ale především v neopakovatelné atmosféře těchto míst. Jako by se tu po celá staletí nic podstatného nezměnilo a zůstávalo jen to hlavní: moře, skály a věčný boj o přežití.

Program :

1.den    Odjezd z Prahy, noční přejezd do Paříže.

2.den   Vlakem TGV do Saint Malo – jedinečné město světa, nejnavštěvovanější místo v Bretani, přezdívané „královna Smaragdového pobřeží“. Procházka po hradbách, možnost koupání, písečné pláže. Okružní plavba kolem ostrovů, útesů a majáků v Atlantickém oceánu. Ubytování (3 noci).

3.den    Celodenní výlet do nejslavnější pozoruhodnosti Normandie – ostrůvek s opatstvím Mont Saint Michel – po Eiffelově věži nejznámější francouzská silueta. Zastávka v městečku Dol-de-Bretagne, řady pětisetletých hrázděných domů, katedrála.

4.den    Okružní vyhlídková plavba v Atlantiku podél Smaragdového pobřeží až k mysu Cap Fréhel. Ze St-Malo za odlivu možno přejít po mořském dně na ostrůvky Grand-Bé a Petit-Bé, velmi populární procházka. (Hladina moře klesne při odlivu až o 10 metrů.)

5.den    Plavba do bývalé rybářské vesničky Dinárd, nenáročná turistika po pobřežní stezce s nádhernými výhledy na St-Malo, procházka po promenádě, možnost koupání, písečné pláže. Vlakem TGV do Paříže, noční přejezd.

6.den     Příjezd do Prahy.

 Ubytování: 2* hotel na pobřeží v St-Malo

Jízdenky FIP: DB AG, SNCF

 

Náhledy fotografií ze složky BRETAŇ - DCERA OCEÁNU