Jdi na obsah Jdi na menu
 


KRÁSY TOSKÁNSKA

Florencie - San Giminagno - ostrov Elba – Pisa – Lucca – Siena

Toskánsko zcela výjimečný italský kraj, který už několik staletí láká k návštěvě turisty z celého světa. Nezaměnitelný ráz krajině vtiskla středověká města na pahorcích, stromořadí štíhlých cypřišů, vinice a olivové háje. Toskánská města se mohou pochlubit jedněmi z nejznámějších uměleckých pokladů Itálie. Stále platí, že Toskánsko je v mnoha směrech skutečnou esencí Itálie. Poznejte Toskánsko v květnu plné květů!

Program:

1. den     Odpoledne odjezd z Prahy do Vídně. Noční přejezd do Itálie.

2. den     Pisa. Procházka historickým centrem. Nejslavnější zvonice světa     Šikmá věž na náměstí Zázraků. Přejezd na ubytování ve 3* hotelu v San Vincenzu (6 noci). 

3. den     San Gimignano asi nejnavštěvovanější vesnice v Itálii, velkolepá silueta historického jádra s věžovými domy na vrcholcích kopců.  Návštěva města Siena - jako by se zde zastavil čas, město se pyšní svým středověkým charakterem, atmosférou a tradicemi.

4. den     Vlakem do Piombina. Plavba lodí na třetí největší italský ostrov Elba, proslulý především nuceným pobytem Napoleona Bonaparta. Město Portoferraio s přístavem a působivou starou čtvrtí se schodovitými uličkami. Odpočinek u moře

5. den    Lucca - návštěva města obehnaného hradbami. Castiglioncello - nenáročná turistika podél moře.

6. den   Dopolední prohlídka města Livorno, odpoledne procházka v San  Vincenzu, odpočinek u moře.

7. den    Vlakem do Orbetello, pak bus do přístavních městeček Porto Ercole (atraktivní stará čtvrť, 2 španělské pevnosti) a Porto Santo Stefano pod horou Argentario.

8. den  Odjezd z ubytování. Prohlídka Florencie–opěvovaná jako nejkrásnější město Itálie, kolébka renesance. Dóm, baptisterium, piazza della Signoria, středověký most ponte Vecchio po stranách lemovaný obchůdky zlatníků, vyhlídka na město. Noční přejezd do Rakouska.

9. den Odpolední příjezd do Prahy.

 Ubytování s polopenzí ve 3* hotelu v přímořském letovisku San Vincenzo (vlaková zastávka 1 km od hotelu). Pokoj má balkon, sprchu/WC, fén, SAT/TV. Nově zrekonstruovaný hotel se nachází v blízkosti moře na Etruském pobřeží.

Jízdenky : FIP: ÖBB, FS

 

 

Náhledy fotografií ze složky KRÁSY TOSKÁNSKA