Jdi na obsah Jdi na menu
 


SICÍLIE - PERLA STŘEDOMOŘÍ

Etna – ostrov Vulcano - Agrigento – Taormina - Palermo – Monreale – Cefalú – Tindari

Sicílie – ostrov Slunce, ostrov v samém srdci Středozemního moře. Sicílie je úplně jiná než ostatní oblasti Itálie, pestřejší a plná protikladů, má odlišnou a svébytnou atmosféru. Svou nebývalou různorodostí se Sicílie podobá spíše malému kontinentu, kde přistávaly lodě starých Kréťanů, Féničanů, veslice mocné mínojské říše. Jsou to břehy, které navštívil bájný Odysseus, kraj, o němž zpíval Homér. Pro turistu je Sicílie jedinečná, neopakovatelná a zkrátka krásná.  

Program:

1. den Polední odjezd z Prahy. Noční přejezd do Itálie.

2. den Návštěva Tivoli, Villa d´Este, nádherné terasovité zahrady s vodotrysky a fontánami. Noční vlak na Sicílii.

3. den Polední příjezd na ubytování v Brolu (7 nocí), koupání v moři.

4. den Vlakem na zastávku Oliveri-Tindari. Turistický výstup na Tindarskou skálu s nádhernými výhledy (poutní kostel, archeologický areál). Odpoledne koupání v moři pod skálou, krásné písečné laguny.

5. den Výlet (cca 25€) lodí na ostrov Vulcano, výšlap na Velký kráter, cestou řada dýmajících fumarol, úžasné výhledy na ostatní ostrovy. Přírodní bahenní koupele, mořské termální lázně. Procházka po ostrově Lipari.

6. den Návštěva Taorminy sicilské perly, okouzlujícího městečka položeného vysoko nad Jónským mořem. Řecké antické divadlo, výstup k Saracénskému hradu, panoramatické pohledy!

7. den Výlet do města Palermo, směsice orientálních i evropských vlivů (staré město, katedrála, královský normanský palác), klášter Monreale, největší mozaiková výzdoba na Sicílii. Relax na krásných pláží v Mondellu.

8. den Agrigento - Údolí chrámů, řecké antické chrámy na Sicílii, zajímavý průjezd vnitrozemím Sicílie.

9. den Rybářské město Cefalú - katedrála s mozaikami, turistický výstup na obrovskou skálu nad městem (fantastické výhledy!), relaxace na jedné z nejkrásnějších pláží Sicílie.

10. den Pobyt u moře, odpolední odjezd z ubytování do Messiny. Noční vlak.

11. den Florencie procházka městem. Šikmá věž v Pise. Noční přejezd.

12. den Odpolední příjezd do Prahy.

Ubytování: pěkné a dobře vybavené apartmány   

Jízdenky FIP: ÖBB, FS a průkaz FIP na 50% slevu.

 

 

Náhledy fotografií ze složky SICÍLIE - PERLA STŘEDOMOŘÍ