Jdi na obsah Jdi na menu
 


ZÁPADNÍ SICÍLIE - EXOTICKÁ, MYSTICKÁ

Egadské ostrovy – Trapani – Erice – Selinute – Marsala – Palermo – Miláno – Verona

Sicílie – jedinečná, neopakovatelná, má stále co nabídnout. Tentokrát se vydáme na západní pobřeží. Historicky se tato část ostrova vymyká svým vzhledem i atmosférou ostatním oblastem Sicílie. Turisté z celé Evropy jezdí obdivovat antické památky takového významu jako jsou antické chrámy v Selinunte. Pojďme i my tyto krásy spatřit. A nejen to, ale i Egadské ostrovy a město vína Marsalu. Třešničkou pomyslného dortu zájezdu je mystické místo – město Erice, položené vysoko na skalním ostrohu nad Trapani. Už Řekové si toto místo vybrali, aby zde postavili antický chrám, místo s výhledy, které berou dech. Kdo již Sicílii navštívil, rád se zase vrací. Sicílie se prostě vryje do srdce. Sicílie – ostrov Slunce, perla Středomoří, kráska mezi ostrovy.

Program

1. den Odjezd z Prahy do Vídně, noční přejezd Alp do Itálie.

2. den Přejezd do Milána (Dóm – jedna z nejkrásnějších gotických katedrál na světě, opera La Scala). Noční přejezd na Sicílii.

3. den Po přestupu v Palermu příjezd do města vína Marsala, ubytování, procházka městem. 

4. den  Autobusem z Trapani do San Vito Lo Capo, úžasné písečné pláže!

5. den  Lodí na Egadské ostrovy – ostrov Favignana, procházka s koupáním. 

6. den  Návštěva romantického archeologického areálu Selinunte s pozůstatky osmi  antických chrámů. Možnost koupání v moři.

7. den  Segesta - návštěva řeckých starověkých památek: monumentální chrám a divadlo s náherným dalekým výhledem! 

8. den Výlet do Trapani (centrum západních končin Sicílie), busem do horského města Erice (starobylá atmosféra úzkých uliček, z hradu překvapující výhledy). Odpoledne u moře.

9. den   Turistika v přírodní rezervaci Zingaro, nádherná tůra podél pobřeží, koupání.

10. den Odjezd z ubytování, procházka po Palermu, noční přejezd.

11. den Návštěva pohodového města Verona, provždy spojená s Romeem a Julií (římská aréna, Juliin dům, pevnost Castelvecchio). Noční přejezd.

12. den Po přestupu v Rakousku návrat do ČR.

 Ubytování s polopenzí: krásný a kvalitní 3* hotel (2-lůžkové pokoje: TV, fén, minibar, sociální zařízení). Moderní hotel s bazénem se nachází cca 500 m od nádraží Marsala.


Jízdenky FIP: ÖBB, FS.

Fotografie jsou většinou skeny našich starších papírových fotek.

 

Náhledy fotografií ze složky ZÁPADNÍ SICÍLE