Jdi na obsah Jdi na menu
 


KLOBÁSOVÝ FESTIVAL A TERMÁLY

 
 

Klobásový festival - Město Békéscaba se proslavilo svou neobyčejně chutnou čabajskou klobásou. Kde jinde tedy uspořádat klobásový festival než v centru samé „klobásové Mekky“. Tradiční oslava, plná chutí a vůní se koná vždy v říjnu. Hudba, tanec, o jídlo a pití není nouze. Nesbíhají se Vám už sliny? Maďaři umí slavit, hodovat, popíjet a veselit se, přesvědčit se o tom můžete na vlastní kůži, oči i mlsný jazyk. Odolat se prostě nedá a jistě přivezete na ochutnání i domů.

Gyula - Hradní lázně kousek od rumunských hranic. Lázně v Gyule jsou jedny z nejhezčích a také nejmladších termálních lázní Maďarska. Se svými 8,5 ha, 11 krytými a 9 otevřenými bazény nabízí něco pro každého. Alkalická voda obsahující hydrogenuhličitany a minerální soli má vynikající výsledky při léčení poruch pohybového ústrojí, poúrazových obtíží a chronických gynekologických nemocí.

Orosháza – Gyoparos. Termální lázně s množstvím krytých i venkovních bazénů, saunovým světem mají celoroční provoz. Termály se přezdívají „Perla Velké nížiny“.        

Program:

1. den O půlnoci odjezd vlakem z Prahy do Maďarska.

2. den Ubytování v Gyule (3 noci ve 3* hotelu se snídaní). Pobyt v termálních lázních Gyula.

3. den Návštěva Klobásového festivalu v městě Békéscaba, různé doprovodné programy: ukázky přípravy jídel, ochutnávky, tomboly, aukce vín a klobás, koncerty, programy pro děti. Večer možnost nočního koupání v termálech a využití saunového wellness.

4. den Vlakem na zastávku Gyopárosfürdo nedaleko Orosházy. Relax termálních lázních Gyopáros nazývající se "Perlou Velké nížiny".

5. den Relaxace v termálech v Gyule. Doporučuji návštěvu 100leté cukrárny v Gyule, historický interiér, sladký gurmánský zážitek! Odpoledne odjezd, noční přejezd do ČR.

6. den Ranní příjezd do Prahy.


Jízdenky FIP: MÁV

 

Na Klobásový festival se nejlépe dostanete z Gyuly busem (levný lístek), zastávka v Bekescsabě je u stadionu, kde festival probíhá. Naopak z nádraží v Bekescsabě je to na stadion pěšky dost daleko.

Mezi Orosházou a Gyopárosfürdo (4 km) jezdí nejen vlak, ale také MHD bus.

 

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky KLOBÁSOVÝ FESTIVAL A TERMÁLY