Jdi na obsah Jdi na menu
 


LODĚ NA KOLEJÍCH

Výlet lodí Elblažským kanálem – hrad Malbork – Gdaňsk - Sopoty

Atraktivní výlet vyhlídkovou lodí po jezerech, kanálech i po kolejích. Máte skvělou příležitost seznámit se s unikátním technickým zařízením Elblažského kanálu, jenž je považován za jednu z nejvýznamnějších památek vztahujících se k historii technologie. Navštívíme také vznešené historické město Gdaňsk a prohlédneme si největší a nejznámější hrad Polska Malbork a zastavíme se také na molu v Sopotech.

Program

1. den Večerní odjezd z Prahy do Varšavy.

2. den Vlakem IC (místenka) do města Sopoty. Návštěva atraktivního přímořského letoviska Sopoty, které zaujímá první místo mezi pobaltskými lázněmi (nejdelší procházkové molo v Evropě, honosné lázeňské domy), možnost koupání, krásná písečná pláž. Ubytování v Elblagu (3 noci).

3. den  Výlet lodí Elblažským kanálem s jedinečným systémem na světě. Kanál je dnes památkou hydrografického umění a opravdovou turistickou atrakcí Polska. Má jediné fungující ve světě kanálové technické zařízení: svážné dráhy s kolejemi, propustě, jezy, bezpečnostní vrata. Pro překonání velkého rozdílu úrovně vody (99,5 m rozdílu mezi hladinami 2 jezer) bylo vybudováno pět svážných drah; lodě je překonávají na speciálních vagonech, pohybujících se po kolejnicích.

4. den   Malbork je největší středověký hrad Evropy (UNESCO). Návštěva hradu (Střední hrad, Palác velmistrů, Rytířský sál, Vysoký hrad, kostel, věž).

5. den  Návštěva městečka Frombork s hradním návrším, Koperníkovo muzeum. Plavba lodí po Baltu do Krynice Morské nacházející se v blízkosti ruských hranic. 

6. den  Procházka jedním z nejkrásnějších evropských měst – Gdaňsk. Staroměstské uličky s přepychově zdobenými domy dýchají ovzduším epochy, v níž bohatý a pyšný Gdaňsk vládl nad Baltem (Staré hanzovní město, Hlavní město, Královská cesta, Zlatá brána, Neptunova fontána, Zlatý palác). Vlakem IC do Varšavy. Noční přejezd.

7. den Ranní příjezd do Prahy.

Ubytování ve velice pěkném 2* hotelu s bohatou snídaní v Elblagu nedaleko nádraží.

Jízdenky FIP: PKP


 

 

Náhledy fotografií ze složky LODĚ NA KOLEJÍCH