Jdi na obsah Jdi na menu
 


NEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTA SLOVINSKA

 Piran – jezero Bohinj a Bled – Ljubljana

Mořské pobřeží a krasové oblasti, úrodné vinice a velkolepá alpská údolí: ve Slovinsku poznáte na malém území spoustu přírodních krás. Tato země na „slunečné straně Alp“ nabízí turistům množství výjimečných zajímavostí.

Program:

1. den Odpoledne odjezd z Prahy do Vídně. Noční    přejezd do Koperu.

2. den Piran – nejkrásnější městečko slovinské riviéry. Z hradeb se otvírají nádherné výhledy na město, které se tísní na poloostrově vybíhajícím daleko do moře. Celé odpoledne koupání v moři v nejznámějších přímořských lázní v Portoroži. Přejezd na ubytování (3 noci v Lubljani).

3. den Plavba po největším slovinském jezeru Bohinj, které leží v Triglavském národním parku a které okouzluje divokou krásou. Jezero je sevřené mezi vysokými štíty hor a patří k nejpůvabnějším místům Julských Alp. Výjezd lanovkou na vrch Vogel do výšky 1537m n.m. – úžasné vyhlídky!

4. den Postojenská jeskyně - nejkrásnější evropské krápníkové jeskyně, zvláštní přírodní úkazy: krasové krátery, jeskyně a propasti, ponorné řeky.  

5. den Procházka u romantického jezera Bled, plavba k malému ostrovu s kostelíkem, návštěva Bledského hradu stojícího na skalnatém ostrohu nad jezerem, krásné výhledy na jezero a Julské Alpy. Večerní Ljubljana (Trojmostí, posezení ve venkovních restauracích v historickém centru). Noční přejezd.

6. den Po přestupu v Salzburgu polední příjezd do Prahy.

Ubytování: v hostelu (sociální zařízení společné na chodbě). Hostel je nedaleko nádraží v Ljubljani. 

Jízdenky FIP: ÖBB a SŽ


 

 

Náhledy fotografií ze složky NEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTA SLOVINSKA